TLF100P4KCQP
Banner Engineering
778-TLF100P4KCQP
TLF100P4KCQP
Mfr.:
Description:
Tower Lights - Assembled TLF100 Pro with IO-Link; 4 Segment; Gray Housing; 18-30 V dc; Environ. Rating: IP65; IP69K; Colors: Multicolor; 150 mm (6 in) 4-pin M12 PVC Pigtail QD
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Tower Lights - Assembled
Delivery Restrictions:
TLF100 Pro
Blue, Green, Red, Yellow
4 Color
Flush Mount
Connector
150 mm
42.2 mm
190 mm
Bimodal (NPN/PNP)
18 VDC to 30 VDC
IP65, IP69K
Gray (Cool)
Polycarbonate (PC)
IO-Link
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Current Rating: 560 mA
Illuminated: Illuminated
Lamp Type: LED
Length: 100 mm