TL50BLGYRAOSQP
Banner Engineering
778-TL50BLGYRAOSQP
TL50BLGYRAOSQP
Mfr.:
Description:
Tower Lights - Assembled Beacon Tower Light: 3-Color Sealed; Omnidirectional Continuous Audible Indicator; Voltage: 12-30 V dc or 24 V ac; Environmental Rating: IP67; Input: Bimodal; Colors: Green Yellow Red; 150 mm (6 in) 5-pin M12 PVC Pigtail QD
Factory Lead Time:
5 Weeks Estimated factory production time.
TL50BL
Red, Yellow, Green
3 Color
Base Mount
5-pin M12 Pigtail
150 mm
165.8 mm
Bimodal
12 VDC to 30 VDC/24 VAC
IP67
Continuous
Black
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Current Rating: 45 mA
Diameter: 50 mm