TL50BLG2Y2R2ALSCQ
Banner Engineering
778-T50BLG2Y2R2ALSCQ
TL50BLG2Y2R2ALSCQ
Mfr.:
Description:
Tower Lights - Assembled Tower Light: Gray Housing: 3-Color Sealed; Loud Audible Indicator; Voltage: 12-30 V dc or 24 V ac; Environmental Rating: IP67; Input: Bimodal; Colors: Green flash Yellow flash Red flash; 5-pin M12 Integral QD
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
5 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Tower Lights - Assembled
Delivery Restrictions:
TL50BL
Red, Yellow, Green
3 Color
Base Mount
5-pin M12
151.8 mm
Bimodal
12 VDC to 30 VDC/24 VAC
IP67
Continuous
Gray
Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS)
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Current Rating: 35 mA
Diameter: 50 mm