T30UXDAQPMA
Banner Engineering
778-T30UXDAQPMA
T30UXDAQPMA
Mfr.:
Description:
Proximity Sensors - Industrial T30UX Series w/ Discrete Output; Range: 100 mm - 1 m; Input: 10-30 V dc; Output: NPN PNP NO NC selectable; 150 mm (6 in) M12 PUR Pigtail QD
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
3 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Proximity Sensors - Industrial
Ultrasonic
100 mm
1 m
NPN/PNP-NO/NC
Mounting Bracket
Cable with Connector
150 mm
M12
4 Pin
10 VDC
30 VDC
T30UX
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Housing Material: Polybutylene Terephthalate (PBT), Polyester (PCT)
IP Rating: IP67
Maximum Frequency: 224 kHz