SLPR14-690P8
Banner Engineering
778-SLPR14-690P8
SLPR14-690P8
Mfr.:
Description:
Safety Light Curtains SLPR14-690P8 EZ-SCREEN Low Profile Receiver; Resolution: 14 mm; Response (Tr): 19.5 ms; Beams: 69; Range: 0.1-7 m (4 in - 23 ft); Height: 690 mm (27.2 in); 300 mm (1 ft) 8-pin M12 Pigtail QD
Factory Lead Time:
5 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Banner Engineering
Product Category: Safety Light Curtains
Delivery Restrictions:
Safety Light Curtains
24 VDC
0.1 m to 7 m
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Ingress Protection: IP65
Material: Aluminum
Maximum Operating Temperature: + 55 C
Minimum Operating Temperature: 0 C
Product Type: Optical Sensors
Resolution: 14 mm