SLLR14-1400-S
Banner Engineering
778-SLLR14-1400-S
SLLR14-1400-S
Mfr.:
Description:
Safety Light Curtains EZ-SCREEN LS, Receiver; Resolution: 14 mm; Range: 12 m (40 ft); Defined Area: 1400 mm (55.1 in); Housing: Black; Connection: Removable Disconnect (RD); Mounting Hardware and Cable/M12 Pigtail Ordered Separately
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time.
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Product Type: Optical Sensors
Resolution: 14 mm