SLLP14-700P55
Banner Engineering
778-SLLP14-700P55
SLLP14-700P55
Mfr.:
Description:
Safety Light Curtains EZ-SCREEN LS, Pair; Resolution: 14 mm; Range: 12 m (40 ft); Defined Area: 700 mm (27.6 in); Housing: Black; 5-pin 300 mm M12 Pigtail QD; 2x OSSD output only
Factory Lead Time:
5 Weeks Estimated factory production time.
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Product Type: Optical Sensors
Resolution: 14 mm