SLLCP40-1680P55
Banner Engineering
778-SLLCP40-1680P55
SLLCP40-1680P55
Mfr.:
Description:
Safety Light Curtains EZ-SCREEN LS Cascade, Pair; Resolution: 40 mm; Range: 12 m (40 ft); Defined Area: 1680 mm (66.1 in); Housing: Black; 5-pin 300 mm M12 Pigtail QD; 2x OSSD output only
Factory Lead Time:
1 Week Estimated factory production time.
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Product Type: Optical Sensors
Resolution: 40 mm