SLLCP40-1260P55
Banner Engineering
778-SLLCP40-1260P55
SLLCP40-1260P55
Mfr.:
Description:
Safety Light Curtains EZ-SCREEN LS Cascade, Pair; Resolution: 40 mm; Range: 12 m (40 ft); Defined Area: 1260 mm (49.6 in); Housing: Black; 5-pin 300 mm M12 Pigtail QD; 2x OSSD output only
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
1 Week Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Safety Light Curtains
Delivery Restrictions:
Safety Light Curtains
12 m
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Product Type: Optical Sensors
Resolution: 40 mm