Q25SP6FF25Q
Banner Engineering
778-Q25SP6FF25Q
Q25SP6FF25Q
Mfr.:
Description:
Photoelectric Sensors EZ-BEAM Q25 Series: Fixed Field; Range: 25 mm; Input: 10-30 V dc; Complementary PNP; 4-pin M12 Integral QD
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Photoelectric Sensors
Delivery Restrictions:
Background Suppression
25 mm
Infrared LED
PNP
Connector
M12
4 Pin
10 VDC
30 VDC
- 40 C
+ 70 C
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Height: 35 mm
IP Rating: IP69K
Length: 30 mm
Operating Supply Voltage: 10 VDC to 30 VDC
Product Type: Photoelectric Sensors
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Sensors
Width: 25 mm