K30ABT2XRHQ
Banner Engineering
778-K30ABT2XRHQ
K30ABT2XRHQ
Mfr.:
Description:
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Touch Switches
Red
Panel Mount
Wire
30 mm
K30
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
If - Forward Current: 55 mA
Maximum Operating Temperature: + 50 C
Minimum Operating Temperature: - 40 C
Product: Indicators
Product Type: Panel Mount Indicators / Switch Indicators
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Switch Accessories
Tradename: EZ-LIGHT
Vf - Forward Voltage: 12 V to 30 V