DQ12AB6FF15Q
Banner Engineering
778-DQ12AB6FF15Q
DQ12AB6FF15Q
Mfr.:
Description:
Photoelectric Sensors WORLD-BEAM DQ12 Series: Fixed-Field; Range: 15 mm; Input: 10-30 V dc; Output: LO (Light Operate) Bipolar: 1 NPN; 1 PNP; 150 mm (6 in) 4-pin M8 Pigtail QD; Black Housing
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
3 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Photoelectric Sensors
Background Suppression
15 mm
Red LED
NPN/PNP-LO
Cable with Connector
150 mm
M8
Pin
4 Pin
10 VDC
30 VDC
- 20 C
+ 55 C
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 23.1 mm
IP Rating: IP67
Length: 12.4 mm
Operating Supply Voltage: 10 VDC to 30 VDC
Product Type: Photoelectric Sensors
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Sensors
Width: 8 mm