P091S-4QC30DR10K
BI Technologies / TT Electronics
858-P091S-4QC30DR10K
P091S-4QC30DR10K
1 Gang
10 kOhms
Audio
Horizontal
25 mW (1/40 W)
50 VAC
20 %
Conductive Plastic
1 Turn
Knurled / Serrated
6 mm
30 mm
5 mm
Rotary Switch
41 Detent
Features: Side Adjust
Height: 11.35 mm
Length: 13.3 mm
Thread Size: M7 x 0.75
Width: 9.5 mm