LTM4600IV#PBF
Analog Devices
584-LTM4600IV#PBF
LTM4600IV#PBF
Mfr.:
Description:
Switching Voltage Regulators 10A High Efficiency DC/DC Module (Power Module)
ECAD Model:
In Stock: 100
Stock:
100
Can Dispatch Immediately
On Order:
2.856
Expected 9/3/2026
Factory Lead Time:
26
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Analog Devices Inc.
Product Category: Switching Voltage Regulators
RoHS:
SMD/SMT
LGA-104
Buck
600 mV to 5 V
10 A
1 Output
4.5 V
20 V
1.2 mA
800 kHz
- 40 C
+ 85 C
LTM4600
Tray
Brand: Analog Devices
Country of Assembly: MY
Country of Diffusion: US
Country of Origin: MY
Development Kit: DC823B-A
Input Voltage: 4.5 V to 20 V
Load Regulation: 1.5 %
Moisture Sensitive: Yes
Operating Supply Current: 1.2 mA