AD7376ARWZ100
Analog Devices
584-AD7376ARWZ100
AD7376ARWZ100
Mfr.:
Description:
Digital Potentiometer ICs +/-15V DIGITAL POTS 100K OHM
ECAD Model:
In Stock: 47
Stock:
47 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
2.538 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Analog Devices Inc.
Product Category: Digital Potentiometer ICs
RoHS:
AD7376
100 kOhms
35 PPM / C
30 %
Single
128 Tap
Volatile
SPI
5.5 V