AD5142BCPZ10-RL7
Analog Devices
584-AD5142BCPZ10-R7
AD5142BCPZ10-RL7
Mfr.:
Description:
Digital Potentiometer ICs 256tap, Dual DigiPOT, NVM, SPI
ECAD Model:
In Stock: 953
Stock:
953 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
RoHS:
AD5142
10 kOhms
35 PPM / C
8 %
Dual
256 Tap
Non Volatile
SPI
5.5 V
700 nA
- 40 C
+ 125 C
PCB Mount
SMD/SMT
LFCSP-16
Log
Reel
Cut Tape
MouseReel
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Development Kit: EVAL-AD5142DBZ
Moisture Sensitive: Yes
Product Type: Digital Potentiometer ICs
Factory Pack Quantity: 1500
Subcategory: Digital Potentiometer ICs
Supply Voltage - Max: 5.5 V
Supply Voltage - Min: 2.3 V