DS1233MS-55+
Analog Devices / Maxim Integrated
700-DS1233MS-55
DS1233MS-55+
Mfr.:
Description:
Supervisory Circuits EconoReset
ECAD Model:
In Stock: 170
Stock:
170 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
5.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Analog Devices Inc.
Product Category: Supervisory Circuits
RoHS:
Voltage Supervisory
SMD/SMT
SOIC-8
4.625 V
1 Input
Active Low, Open Drain, Push-Pull
No Manual Reset
No Watchdog
No Backup
350 ms
5.5 V
- 40 C
+ 85 C
2.5 %
DS1233MS
Tube
Brand: Analog Devices / Maxim Integrated
Chip Enable Signals: No Chip Enable
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Operating Supply Current: 50 uA
Overvoltage Threshold: 4.75 V
Power Fail Detection: Yes
Product Type: Supervisory Circuits
Factory Pack Quantity: 100
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Supply Voltage - Min: 1.2 V
Undervoltage Threshold: 4.5 V