BLP5LA55SGXY
Ampleon
94-BLP5LA55SGXY
BLP5LA55SGXY
Mfr.:
Description:
RF MOSFET Transistors BLP5LA55SG/TO270/REEL
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
In Stock: 202
Stock:
202 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 100)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Ampleon
Product Category: RF MOSFET Transistors
RoHS:
N-Channel
LDMOS
30 V
60 mOhms
520 MHz
19.6 dB
55 W
+ 225 C
SMD/SMT
TO-270-2G-1-3
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Ampleon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Moisture Sensitive: Yes
Number of Channels: 1 Channel
Product Type: RF MOSFETs
Factory Pack Quantity: 100
Subcategory: RF Transistors
Vgs - Gate-Source Voltage: - 5 V, + 13 V
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: 2.5 V