BLC2425M10LS250Z
Ampleon
94-BLC2425M10LS250Z
BLC2425M10LS250Z
Mfr.:
Description:
RF MOSFET Transistors BLC2425M10LS250/SOT1270/TRAYDP
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Ampleon
Product Category: RF MOSFET Transistors
RoHS:
N-Channel
LDMOS
65 V
40.5 mOhms
2.4 GHz to 2.5 GHz
14.4 dB
250 W
+ 225 C
SMD/SMT
SOT1270-1-3
Tray
Brand: Ampleon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Moisture Sensitive: Yes
Number of Channels: 1 Channel
Product Type: RF MOSFETs
Factory Pack Quantity: 60
Subcategory: RF Transistors
Vgs - Gate-Source Voltage: - 6 V, + 13 V
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: 2.68 V