CBC21WA4S00GVLS/AA
Amphenol Positronic
276-CBC21W4S00GVLS
CBC21WA4S00GVLS/AA
Mfr.:
Description:
D-Sub Mixed Contact Connectors
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 10   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Positronic
Product Category: D-Sub Mixed Contact Connectors
21WA4
21 Position
Mounting Holes
Straight
Brand: Amphenol Positronic
Contact Material: Copper
Contact Plating: Gold
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Current Rating: 7.5 A
Filtered: Unfiltered
Gender: Female
Insulation: Insulated
Insulation Material: Polyester, Glass Filled
Maximum Operating Temperature: + 125 C
Minimum Operating Temperature: - 55 C
Number of Rows: 2 Row
Product Type: Mixed Contact D-Sub Connectors
Shell Material: Steel
Shell Plating: Stainless Steel, Passivated.
Shell Size: 4
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: D-Sub Connectors
Voltage Rating: 300 V