LPTC-SF-12P-12-1-R
Amphenol Industrial
654-LPTC-SF-12P-121R
LPTC-SF-12P-12-1-R
Mfr.:
Description:
Standard Circular Contacts Pin-12# tin plating 12-14AWG
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Amphenol
Product Category: Standard Circular Contacts
RoHS:
Pin (Male)
23 A
12
Copper Alloy
14 AWG to 12 AWG