RTS103C1R2M5L500
Amphenol Advanced Sensors
527-RTS103C1R2M5L500
RTS103C1R2M5L500
Mfr.:
Description:
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors Ring Terminal Temp, 10Kohm +/-2%, M5 lug, 50mm wire length
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Amphenol
Product Category: NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors
RoHS:
RTS
3977 K
10 kOhms
75 mW
2 %
Ring Lug
Wire Lead
- 40 C
+ 125 C
5.2 mm
50 mm
10 mm
20 mm