WTDVA24PSY
Molex / AirBorn
479-WTDVA24PSY
WTDVA24PSY
Mfr.:
Description:
Rectangular Mil Spec Connectors 2Row Straight Plug I/O
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Not Available
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Molex
Product Category: Rectangular Mil Spec Connectors
RoHS:
Plugs
24 Position
2 Row
Crimp
Free Hanging
Pin (Male)
Gold
W Series
Straight
Brand: Molex / AirBorn
Contact Material: Copper Alloy
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Current Rating: 5 A
Housing Material: Polyphenylene Sulfide (PPS)
Insulation Resistance: 5 GOhms
Maximum Operating Temperature: + 125 C
Minimum Operating Temperature: - 65 C
Pitch: 2.54 mm
Product Type: Rectangular MIL Spec Connectors
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: MIL-Spec / MIL-Type
Tradename: AirBorn
Wire Gauge - AWG: 22 AWG