ATS-EXL312-300-R0
Advanced Thermal Solutions
984-ATSEXL312-300-R0
ATS-EXL312-300-R0
Mfr.:
Description:
Heat Sinks Extrusion Profile, AL6063, 300mm Length, 80.3mm Width, 30mm Height
ECAD Model:
In Stock: 2
Stock:
2
Can Dispatch Immediately
On Order:
14
Expected 6/2/2026
Factory Lead Time:
8
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Advanced Thermal Solutions
Product Category: Heat Sinks
RoHS:
Extrusions
Electronic Cooling Applications
Adhesive
Aluminum
Rectangular Fin
10.7 C/W
11.81 in
3.16 in
1.18 in