6LE24-P30-10PPM
Advanced Energy / Ultravolt
324-6LE24-P30-10PPM
6LE24-P30-10PPM
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Chassis Mount LE-Series DC to HVDC Converter, Single output (Unipolar), +24V Input, +6kV DC HVout, 30W, Chassis-mount, I10 differential interface, 10ppm/ C Temperature Coefficient
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
10 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Advanced Energy
Product Category: DC/DC Converters - Chassis Mount
RoHS:
Non-Isolated
1 Output
30 W
24 V
23 V
30 V
0 V to 6 kV
5 mA
152.4 mm (6 in)
96.77 mm (3.81 in)
38.15 mm (1.502 in)
Industrial
Brand: Advanced Energy / Ultravolt
Case Style: Enclosure
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Dimensions: 152.4 mm x 96.77 mm x 38.15 mm