6LE24-P20-DAF-LGH
Advanced Energy / Ultravolt
324-6LE24P20DAFLGH
6LE24-P20-DAF-LGH
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Chassis Mount LE-Series DC to HVDC Converter, Single output (Unipolar), +24V Input, +6kV DC HVout, 20W, Chassis-mount, I10 differential interface, DA-15 input connector (Female), LGH HVout connector
ECAD Model:
Availability
Stock:
Not Available
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Advanced Energy
Product Category: DC/DC Converters - Chassis Mount
Non-Isolated
1 Output
20 W
24 V
23 V
30 V
0 V to 6 kV
3.33 mA
152.4 mm (6 in)
96.77 mm (3.81 in)
38.15 mm (1.502 in)
Industrial
Brand: Advanced Energy / Ultravolt
Case Style: Enclosure
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Dimensions: 152.4 mm x 96.77 mm x 38.15 mm