TE30A1803C01
Advanced Energy / SL Power
675-TE30A1803C01
TE30A1803C01
Mfr.:
Description:
Wall Mount AC Adapters Wallplug NA FixBlade 18Vdc, 30W, Level VI
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 250   Multiples: 250
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Advanced Energy
Product Category: Wall Mount AC Adapters
RoHS:
100 VAC to 240 VAC
1 Output
30 W
18 VDC
1.67 A
Barrel Connector
2.5 mm Barrel Plug, Right Angle (2.5x5.5)
Level VI
TE30 - Level VI
Brand: Advanced Energy / SL Power
Center Pin Length: 9.5 mm