ME30A1203B01
Advanced Energy / SL Power
675-ME30A1203B01
ME30A1203B01
Mfr.:
Description:
Wall Mount AC Adapters WallPlug/Interchange 12Vdc, 30W, Level VI
ECAD Model:
In Stock: 100
Stock:
100 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Advanced Energy
Product Category: Wall Mount AC Adapters
RoHS:
Included
Interchangeable Plugs
100 VAC to 240 VAC
1 Output
30 W
12 VDC
2.5 A
Medical
Barrel Connector
2.5 mm Barrel Plug, Right Angle (2.5x5.5)
1.5 m
Level VI
ME30 - Level VI
Brand: Advanced Energy / SL Power
Center Pin Length: 9.5 mm