MB60S24K
Advanced Energy / SL Power
675-MB60S24K
MB60S24K
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount 60W 24V 2.5A
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
24 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 80   Multiples: 80
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Advanced Energy
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
RoHS:
60 W
90 VAC to 264 VAC
1 Output
24 VDC
2.5 A
Open Frame
4 kVAC
Medical
76.2 mm (3 in)
50.8 mm (2 in)
25.4 mm (1 in)
MB60
Brand: Advanced Energy / SL Power
Compliance: IEC60601-1
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz
Load Regulation: Regulated
Mounting Style: Chassis
Open Frame/Enclosed: Open Frame
Product: Switching Supplies
Product Type: Switching Power Supplies
Factory Pack Quantity: 80
Subcategory: Power Supplies
Unit Weight: 150,741 g
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
TARIC:
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
Medical AC Adapters & Power Supplies
MB60S 60W Medical Power Supply