GE150A1251N01
Advanced Energy / SL Power
675-GE150A1251N01
GE150A1251N01
Mfr.:
Description:
Desktop AC Adapters 145W 12V 12.1A Med 6 pin
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
20
Expected 6/5/2026
Factory Lead Time:
24
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
260 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Advanced Energy
Product Category: Desktop AC Adapters
Delivery Restrictions:
RoHS:
Required
Universal
100 VAC to 240 VAC
1 Output
145 W
12 V
12.5 A
Medical, Industrial
Rectangular Connector
6 Pin Molex Mini Fit
1.165 m
Level VI
GE150
2xMOPP
AC Inlet Type: C8
Approvals: EN, IEC, UL 62368-1
Brand: Advanced Energy / SL Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Height: 37 mm
Length: 165 mm
Load Regulation: Regulated
Maximum Operating Temperature: + 50 C
Minimum Operating Temperature: - 20 C
Mounting Style: Desktop
Product Type: Desktop AC Adapters
Factory Pack Quantity: 20
Subcategory: AC-DC Power Supply
Width: 72 mm
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
TARIC:
CNHTS:
USHTS:
ECCN:
EAR99
Medical AC Adapters & Power Supplies
GE150 150W Single Output Power Supply