CX18S-000000-S4A
Advanced Energy / Excelsys
324-CX18S-000000-S4A
CX18S-000000-S4A
Mfr.:
Description:
Modular Power Supplies – Chassis 1800W, 6-Slot Standard/Industrial fan cooled CoolPac, unconfigured, ruggedized + conformal coat,with screw terminal input, low leakage current (150uA) & 12v bias supply
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 5   Multiples: 5
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
50 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Advanced Energy
Product Category: Modular Power Supplies – Chassis
Delivery Restrictions:
RoHS:
1.8 kW
85 VAC to 264 VAC
93 %
267 mm
127 mm
41 mm
4 kVrms
CoolX1800
Brand: Advanced Energy / Excelsys
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Industry: Industrial
Input Frequency: 47 Hz to 440 Hz