PH2RA-18-UA
Adam Tech
737-PH2RA-18-UA
PH2RA-18-UA
Mfr.:
Description:
Headers & Wire Housings CONN HEADER R/A 18POS 2.54MM
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Adam Tech
Product Category: Headers & Wire Housings
RoHS:
Headers
Unshrouded
18 Position
2.54 mm (0.1 in)
2 Row
2.54 mm (0.1 in)
Through Hole
Solder Pin
Right Angle
Pin (Male)
Gold
PH2RA
Board-to-Board
- 40 C
+ 105 C
Bulk
Brand: Adam Tech
Contact Material: Brass
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Current Rating: 3 A