ESMC-F-50-SGR-SMT-T/R
Adam Tech
737-ESMCF50SGRSMTT/R
ESMC-F-50-SGR-SMT-T/R
Mfr.:
Description:
Headers & Wire Housings CONN RCPT R/A SMT 50POS 1.27MM
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1400   Multiples: 700
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 700)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Adam Tech
Product Category: Headers & Wire Housings
RoHS:
Connectors
Receptacle
50 Position
1.27 mm (0.05 in)
2 Row
1.27 mm (0.05 in)
SMD/SMT
Solder
Right Angle
Socket (Female)
Gold
ESMC
Board-to-Board
- 55 C
+ 125 C
Reel
Brand: Adam Tech
Contact Material: Phosphor Bronze
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Current Rating: 1.2 A