AC030-D12
Adam Tech
737-AC030D12
AC030-D12
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Board Mount AC-DC CONVERTER, ISOLATED, UNIVERSAL INPUT 90-264VAC, DUAL OUTPUT, +/-12VDC OUTPUT VOLTAGE, 42W
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1008   Multiples: 12
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
2.508 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Adam Tech
Product Category: Power Supplies - Board Mount
RoHS:
42 W
90 VAC to 264 VAC, 120 VDC to 370 VDC
2 Output
12 V
1.75 A
- 12 V
- 1.75 A
Through Hole
Encapsulated
3 kVAC
88.9 mm
63.5 mm
31.75 mm
AC030 Series
Brand: Adam Tech
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Dimensions: 88.9 mm x 63.5 mm x 31.75 mm
Industry: Industrial
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz