ASPI-8040HS-R68M-T
ABRACON
815-ASP8040HS-R68M-T
ASPI-8040HS-R68M-T
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD IND 0.68uH 21A 3.67mOhms
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 4000   Multiples: 800
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 800)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ABRACON
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
Shielded
680 nH
20 %
21 A
3.67 mOhms
24.5 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
8.6 mm
8.2 mm
3.8 mm
Metal Alloy
ASPI-HS
Reel
Application: Commercial
Brand: ABRACON
Core Type: Molded
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 800
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz