ASPI-8040HS-R22N-T
ABRACON
815-ASP8040HS-R22N-T
ASPI-8040HS-R22N-T
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD IND 0.22uH 30.7A 1.6 8mOhms
ECAD Model:
Availability
Stock:
Not Available
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ABRACON
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
Shielded
220 nH
30 %
30.7 A
1.68 mOhms
45 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
8.6 mm
8.2 mm
3.8 mm
Metal Alloy
ASPI-HS
Reel
Application: Commercial
Brand: ABRACON
Core Type: Molded
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 800
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz