AMDLA1707S-100MT
ABRACON
815-AMDLA1707S-100MT
AMDLA1707S-100MT
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD IND
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
400
Expected 7/14/2026
Factory Lead Time:
18
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 200)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ABRACON
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
17.8 mm x 16.9 mm
Shielded
10 uH
20 %
21 A
10.6 mOhms
22 A
- 55 C
+ 155 C
Standard
17.8 mm
16.9 mm
6.7 mm
Metal Alloy
AMDLA1707S
Reel
Cut Tape
Brand: ABRACON
Core Type: Molded
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 200
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz