AISC-1008-R082G-T
ABRACON
815-AISC1008R082GT
AISC-1008-R082G-T
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD IND 82.00 nH 1.000 A 220.00 mOhm
ECAD Model:
In Stock: 620
Stock:
620 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ABRACON
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Wirewound
1008 (2520 metric)
Unshielded
82 nH
2 %
1 A
220 mOhms
- 40 C
+ 125 C
60
800 MHz
Standard
2.92 mm
2.79 mm
2.29 mm
Ceramic
AISC-1008
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: GSM and CDMA Communication
Brand: ABRACON
Case Code - in: 1008
Case Code - mm: 2520
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 50 MHz