AIML-1206-R39K-T
ABRACON
815-AIML-1206-R39KT
AIML-1206-R39K-T
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD IND 0.39 uH 0.200 A 500.00 mOhm
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 30000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ABRACON
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Multilayer Ferrite Chip Inductor
1206 (3216 metric)
Shielded
390 nH
10 %
200 mA
450 mOhms
- 55 C
+ 125 C
35
160 MHz
Standard
3.2 mm
1.6 mm
1.1 mm
Ferrite
AIML-1206
Reel
Application: Power
Brand: ABRACON
Case Code - in: 1206
Case Code - mm: 3216
Core Type: Multilayer
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 25 MHz