AIML-0402-1R5K-T
ABRACON
815-AIML-0402-1R5KT
AIML-0402-1R5K-T
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD IND 1.50 uH 0.015 A 1200.00 mOhm
ECAD Model:
In Stock: 8.782
Stock:
8.782 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
RoHS:
Multilayer Ferrite Chip Inductor
0402 (1005 metric)
Shielded
1.5 uH
10 %
15 mA
1.2 Ohms
- 55 C
+ 125 C
20
30 MHz
Standard
1 mm
0.5 mm
0.5 mm
Ferrite
AIML-0402
Reel
Cut Tape
Application: Power
Brand: ABRACON
Case Code - in: 0402
Case Code - mm: 1005
Core Type: Multilayer
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 10000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 10 MHz