AIMC-0805-33NJ-T
ABRACON
815-AIMC-0805-33NJT
AIMC-0805-33NJ-T
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD IND 33.00 nH 0.300 A 600.00 mOhm
ECAD Model:
In Stock: 4.625
Stock:
4.625 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ABRACON
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Multilayer
0805 (2012 metric)
Shielded
33 nH
5 %
300 mA
600 mOhms
- 55 C
+ 125 C
18
1.2 GHz
Standard
2 mm
1.25 mm
0.85 mm
Ceramic
AIMC-0805
Reel
Cut Tape
Brand: ABRACON
Case Code - in: 0805
Case Code - mm: 2012
Core Type: Multilayer
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 4000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 MHz