S-1313C34-M5T1U3
628-S-1313C34-M5T1U3
S-1313C34-M5T1U3
Mfr.:
Description:
LDO Voltage Regulators 200MA VOLT REG ULTRA LOW IQ
Lifecycle:
Factory Special Order:
Obtain a quote to verify the current price, lead-time and ordering requirements of the manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Not Available
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ABLIC
Product Category: LDO Voltage Regulators
RoHS:
SMD/SMT
SOT-23-5
3.4 V
200 mA
1 Output
Positive
1.5 V
5.5 V
Fixed
- 40 C
+ 85 C
160 mV
S-1313
Reel
Brand: ABLIC
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Dropout Voltage - Max: 320 mV
Line Regulation: 0.05 %/V
Load Regulation: 40 mV
Operating Supply Current: 900 nA
Pd - Power Dissipation: 600 mW
Product: LDO Voltage Regulators
Product Type: LDO Voltage Regulators
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Type: CMOS
Voltage Regulation Accuracy: 1 %